Tävlingskalender tyngdlyftning

  • Universitets VM Styrkelyft klassisk
    Vilnius
    05 juli 19:00 – 10 juli 23:00
    Vilnius, Vilnius, Litauen
  • EM Styrkelyft utrustat Masters
    Plzeň
    07 juli 19:00 – 11 juli 23:00
    Plzeň, Plzeň, Tjeckien
  • EM Styrkelyft utrustat Open, Junior, Sub-Junior
    Plzeň
    03 aug. 19:00 – 08 aug. 23:00
    Plzeň, Plzeň, Tjeckien
  • SM Styrkelyft klassisk Junior & Veteran, SM Bänkpress klassisk Ungdom & Senior
    Sverige
    05 aug. 19:00 – 08 aug. 23:00
    Sverige, Sverige
  • VM Styrkelyft, utrustat Junior och Ungdom
    Oradea
    22 aug. 19:00 – 28 aug. 23:00
    Oradea, Oradea, Rumänien
  • SM Styrkelyft klassisk Ungdom & Senior
    Sverige
    26 aug. 19:00 – 30 aug. 23:00
    Sverige, Sverige
  • Serieomgång 2
    Sverige
    02 sep. 19:00 – 12 sep. 23:00
    Sverige, Sverige
  • Västeuropeiska mästerskapet Styrkelyft klassisk & utrustat
    Hamm, Luxemburg
    09 sep. 19:00 – 12 sep. 23:00
    Hamm, Luxemburg, Hamm, Luxemburg, Luxemburg
  • VM Styrkelyft klassisk Junior, Sub-Junior
    Minsk
    23 sep. 19:00 – 03 okt. 23:00
    Minsk, Minsk, Belarus
  • VM Styrkelyft klassisk & utrustat Masters
    Potchefstroom
    08 okt. 19:00 – 17 okt. 23:00
    Potchefstroom, Potchefstroom, Sydafrika
  • Serieomgång 3
    Sverige
    12 okt. 19:00 – 24 okt. 23:00
    Sverige, Sverige
  • VM Bänkpress klassisk & utrustat Open, Junior, Sub-junior, Masters
    Almaty
    21 okt. 19:00 – 31 okt. 23:00
    Almaty, Almaty, Kazakstan
  • VM Styrkelyft utrustat Open
    Stavanger
    08 nov. 19:00 – 14 nov. 23:00
    Stavanger, Stavanger, Norge
  • SM Styrkelyft & Bänkpress utrustat Ungdom, Junior, Senior, Veteran, SM Bänkpress klassisk Junior & Veteran
    Sverige
    19 nov. 19:00 – 21 nov. 23:00
    Sverige, Sverige
  • EM Styrkelyft klassisk Open, Junior, Sub-Junior
    Västerås
    03 dec. 19:00 – 12 dec. 23:00
    Västerås, Västerås, Sverige
  • SM klassiskt styrkelyft Ungdom och Juniorer
    Stockholm
    02 jan. 2025 16:00
    Stockholm, Sverige